STNC380-120B
STNC380-120B
Part Number: STNC380-120B
Product Classification: Cable Ties and Zip Ties
Manufacturer: Hayata
Description: 15" UV BLACK TIE 120LB W/SS BARB
Packaging: Bag
  • Part Status Active
  • Color Black
  • Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • Width 0.276" (7.01mm)
  • Length - Approximate 15"
  • Tensile Strength 120 lbs (54.43 kg)
  • Features Chemical Resistant, UV Resistant, Weather Resistant
  • Wire/Cable Tie Type Standard Tie
  • Bundle Diameter 4.02" (102.00mm)
  • Length - Actual 1.247' (380.00mm)