STNC380-120
STNC380-120
Part Number: STNC380-120
Product Classification: Cable Ties and Zip Ties
Manufacturer: Hayata
Description: 15" NAT TIE 120LB W/SS BARB
Packaging: Bulk
  • Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • Shelf Life -
  • Storage/Refrigeration Temperature -
  • Color Natural
  • Shelf Life Start -
  • Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
  • Bundle Diameter 4.00" (101.60mm)
  • Length - Approximate 15"
  • Width 0.275" (7.00mm)
  • Tensile Strength 120 lbs (54.43 kg)
  • Length - Actual 1.247' (380.00mm)