STNC280-40
STNC280-40
Part Number: STNC280-40
Product Classification: Cable Ties and Zip Ties
Manufacturer: Hayata
Description: 11" NAT TIE 40LB W/SS BARB:Nylon
Packaging: Bulk
  • Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • Color Natural
  • Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
  • Width 0.142" (3.61mm)
  • Length - Approximate 11"
  • Length - Actual 0.919' (280.00mm, 11.02")
  • Bundle Diameter 3.15" (80.00mm)