STNC190-50
STNC190-50
Part Number: STNC190-50
Product Classification: Cable Ties and Zip Ties
Manufacturer: Hayata
Description: 7.5" NAT TIE 50LB W/SS BARB:
Packaging: Bulk
  • Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • Color Natural
  • Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
  • Length - Approximate 7.5"
  • Tensile Strength 50 lbs (22.68 kg)
  • Width 0.189" (4.80mm)
  • Bundle Diameter 1.77" (45.00mm)
  • Length - Actual 0.623' (190.00mm, 7.48")