STNC150-40
STNC150-40
Part Number: STNC150-40
Product Classification: Cable Ties and Zip Ties
Manufacturer: Hayata
Description: 6" NAT TIE 40LB W/SS BARB :Nylon
Packaging: Bulk
  • Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • Color Natural
  • Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
  • Width 0.141" (3.58mm)
  • Length - Approximate 6"
  • Length - Actual 0.492' (150.00mm, 5.91")
  • Bundle Diameter 1.38" (35.00mm)