STNC100-18
STNC100-18
Part Number: STNC100-18
Product Classification: Cable Ties and Zip Ties
Manufacturer: Hayata
Description: 4" NAT TIE 18LB W/SS BARB:Nylon
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • Color Natural
  • Length - Approximate 4"
  • Bundle Diameter 0.87" (22.10mm)
  • Width 0.110" (2.79mm)
  • Wire/Cable Tie Type Standard Tie
  • Length - Actual 0.328' (100.00mm, 3.93")