ST600-148
ST600-148
Part Number: ST600-148
Product Classification: DC to AC (Power) Inverters
Manufacturer: DENRYO
Description: DC-AC Sine Wave Power Inverter
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Region Utilized North America
  • Remote Capability Yes
  • Type Inverter
  • Connector - Voltage Input Terminals
  • Weight 7.3 lbs (3.3 kg)
  • AC Outlets -
  • Features Auto Power Transfer for UPS Mode, Frequency Control
  • Connector - AC Output Terminals
  • Voltage - Input 42 ~ 60VDC
  • Power - Output Continuous 600 VA
  • Power - Output Surge 800 VA
  • Size 11.42" L x 7.05" W x 3.15" H (290mm x 179mm x 80mm)
  • Voltage - Output 100VAC