ST203M-C20
ST203M-C20
Part Number: ST203M-C20
Product Classification: Circuit Breakers
Manufacturer: ABB Control
Description: Circ Brkr UL1077 20A, 3 Pole, C
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type DIN Rail
  • Breaker Type Thermal
  • Current Rating (Amps) 20A
  • Voltage Rating - AC 277 V