ST201M-C10
ST201M-C10
Part Number: ST201M-C10
Product Classification: Circuit Breakers
Manufacturer: ABB Control
Description: Circ Brkr UL1077 10A, 1 Pole, C
  • Part Status Active
  • Mounting Type DIN Rail
  • Breaker Type Thermal
  • Number of Poles 1
  • Current Rating (Amps) 10A
  • Voltage Rating - AC 277 V