SSD-250A-C-T
SSD-250A-C-T
Part Number: SSD-250A-C-T
  • Response Time -
  • Operating Temperature -40°C ~ 115°C
  • Current - Supply (Max) 55mA
  • Sensitivity -
  • Accuracy ±0.1%
  • For Measuring DC
  • Polarization Bidirectional
  • Linearity ±0.1%
  • Sensor Type Current Switch
  • Current - Sensing 250A
  • Voltage - Supply 5V ~ 60V
  • Output CAN Bus
  • Frequency DC ~ 5kHz