SQP10W100RJL01
SQP10W100RJL01
Part Number: SQP10W100RJL01
Product Classification: Through Hole Resistors
Manufacturer: Aillen
Description: Cement Res SQP 10W 100ohm 5%
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Tolerance ±5%
  • Operating Temperature -55°C ~ 155°C
  • Package / Case Axial
  • Supplier Device Package Axial
  • Height - Seated (Max) -
  • Number of Terminations 2
  • Temperature Coefficient ±300ppm/°C
  • Power (Watts) 10W
  • Composition Cement
  • Features Cement Coated, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Size / Dimension 0.394" x 0.354" Rectangular x 1.890" L (10.00mm x 9.00mm x 48.00mm)