SQFFS25V4-1TDSCC
SQFFS25V4-1TDSCC
Part Number: SQFFS25V4-1TDSCC
Manufacturer: Advantech Corporation
Description: SQF 2.5" FIPS SSD 840F 1T BICS5
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature 0°C ~ 70°C
  • Weight -
  • Voltage - Supply -
  • Current - Max -
  • Form Factor 2.5"
  • Type SATA III
  • Memory Size 1TB
  • Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
  • Speed - Read 550MB/s
  • Size / Dimension 100.00mm x 69.85mm x 7.00mm