SP-24-MM-12
SP-24-MM-12
Part Number: SP-24-MM-12
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: Maury Microwave
Description: 2.4mm Male to 2.4mm Male Stabili
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • 1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • Length 12.00" (304.80mm)
  • Overall Impedance 50 Ohms
  • 1st Contact Gender Male
  • 2nd Contact Gender Male
  • Cable Impedance 50 Ohms
  • Connector Impedance 50 Ohms
  • Frequency - Max 50 GHz
  • Style 2.4mm to 2.4mm
  • 1st Connector 2.4mm Plug
  • 2nd Connector 2.4mm Plug