SMT-M-020CM
SMT-M-020CM
Part Number: SMT-M-020CM
Product Classification: LED Drivers
Manufacturer: Smarts Electronic & Technology
Description: CC AC/DC 3-42V 250-700MA DALI
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Number of Outputs 1
  • Voltage - Isolation 3.75 kV
  • Programmable Not Verified
  • Operating Temperature -40°C ~ 60°C
  • Efficiency 79%
  • Features OCP, SCP
  • Power (Watts) 20 W
  • Termination Style Terminal Block
  • Type Constant Current
  • Topology AC DC Converter
  • Voltage - Input (Min) 100VAC
  • Ratings IP20
  • Voltage - Input (Max) 277VAC
  • Dimming DALI
  • Voltage - Output 3 ~ 42V
  • Approval Agency CE, cULus, FCC, RCM
  • Standard Number 8750; 61347-1; 61347-2-13
  • Current - Output (Max) 250mA ~ 700mA (Programmable)
  • Size / Dimension 6.28" L x 1.69" W x 0.79" H (159.5mm x 43.0mm x 20.0mm)