SMT-024-012VW
SMT-024-012VW
Part Number: SMT-024-012VW
Product Classification: LED Drivers
Manufacturer: Smarts Electronic & Technology
Description: AC/DC 24V 12W COMPACT IP67
  • Number of Outputs 1
  • Programmable Not Verified
  • Termination Style Wire Leads
  • Current - Output (Max) 500mA
  • Voltage - Output 24V
  • Power (Watts) 12 W
  • Voltage - Isolation 2 kV
  • Efficiency 81%
  • Operating Temperature -20°C ~ 50°C
  • Dimming -
  • Ratings IP67
  • Topology AC DC Converter
  • Type Constant Voltage
  • Standard Number -
  • Voltage - Input (Min) 90VAC
  • Voltage - Input (Max) 265VAC
  • Features OCP, OTP, SCP
  • Approval Agency CE, cETLus
  • Size / Dimension 2.64" L x 1.18" W x 0.79" H (67.0mm x 30.0mm x 20.0mm)