SMF100512R15KZF
SMF100512R15KZF
Part Number: SMF100512R15KZF
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: Superworld Electronics (S) Pte. Ltd.
Description: TLVR (L10XW5XH12) 150NH
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Shielding Unshielded
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Q @ Freq -
  • Frequency - Self Resonant -
  • Ratings -
  • Tolerance ±10%
  • Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
  • Type Wirewound
  • Material - Core -
  • Inductance 150 nH
  • Size / Dimension 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Current Rating (Amps) 75 A
  • Package / Case Nonstandard, 4 Lead
  • Current - Saturation (Isat) 59A
  • DC Resistance (DCR) 0.125mOhm