SMC1008R31MAF
SMC1008R31MAF
Part Number: SMC1008R31MAF
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: Superworld Electronics (S) Pte. Ltd.
Description: 310NH POWER BEAD
  • Shielding Unshielded
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Tolerance ±20%
  • Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
  • Material - Core -
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Current - Saturation (Isat) 32A
  • Current Rating (Amps) 51 A
  • DC Resistance (DCR) 0.48mOhm
  • Inductance 310 nH
  • Size / Dimension 0.409" L x 0.315" W (10.40mm x 8.00mm)