SMC1007R22KAF
SMC1007R22KAF
Part Number: SMC1007R22KAF
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: Superworld Electronics (S) Pte. Ltd.
Description: 215NH POWER BEAD
  • Shielding Unshielded
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package -
  • Tolerance ±10%
  • Package / Case Nonstandard
  • Material - Core -
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
  • Current Rating (Amps) 44 A
  • Inductance 215 nH
  • Current - Saturation (Isat) 61A
  • Size / Dimension 0.409" L x 0.315" W (10.40mm x 8.00mm)
  • DC Resistance (DCR) 0.29Ohm