SMC1005R22MZF
SMC1005R22MZF
Part Number: SMC1005R22MZF
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: Superworld Electronics (S) Pte. Ltd.
Description: 220NH POWER BEAD
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Shielding Unshielded
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Tolerance ±20%
  • Mounting Type Surface Mount
  • Type Molded
  • Q @ Freq -
  • Frequency - Self Resonant -
  • Ratings -
  • Supplier Device Package -
  • Package / Case Nonstandard
  • Material - Core -
  • Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
  • Inductance 220 nH
  • Current Rating (Amps) 50 A
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Current - Saturation (Isat) 33A
  • DC Resistance (DCR) 0.42mOhm Max
  • Size / Dimension 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm)