SMB10J33CAHE3-TP
SMB10J33CAHE3-TP
Part Number: SMB10J33CAHE3-TP
Product Classification: TVS Diodes
Manufacturer: MCC (Micro Commercial Components)
Description: 1000W TVS,SMB
  • Mounting Type Surface Mount
  • Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Capacitance @ Frequency -
  • Bidirectional Channels 1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
  • Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
  • Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.76A