SMAJ20CA
SMAJ20CA
Part Number: SMAJ20CA
Product Classification: TVS Diodes
Manufacturer: Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Description: 32.4V 12.3A 22.2V 20VSMA(DO-214A
Packaging: Cut Tape (CT)
  • Mounting Type Surface Mount
  • Grade -
  • Qualification -
  • Applications General Purpose
  • Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Capacitance @ Frequency -
  • Bidirectional Channels 1
  • Package / Case DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
  • Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
  • Power - Peak Pulse 400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.3A