SM35DCV-20VD
SM35DCV-20VD
Part Number: SM35DCV-20VD
Product Classification: Meters
Manufacturer: Texmate
Description: PROCESS METER/VOLTMETER PNL MNT
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Output Type -
  • Display Type LED
  • Measuring Type Voltage
  • Number of Characters Per Row 3.5
  • Ingress Protection IP30
  • Mounting Type Panel Mount - Bezel
  • Display Characters - Height 0.560" (14.22mm)
  • Panel Cutout Dimensions Rectangular - 64.77mm x 24.64mm
  • Features Header Programmable
  • Measuring Range 0 ~ 20VDC