SM-RVT101HVSFWCA0
SM-RVT101HVSFWCA0
Part Number: SM-RVT101HVSFWCA0
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Riverdi
Description: STM32, 10.1" HB,IPS,ATOUCH CG,ME
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Dot Size -
  • Display Mode Transmissive
  • Interface I2C
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED - White
  • Background Color Black
  • Touchscreen Capacitive
  • Diagonal Screen Size 10.1" (256.54mm)
  • Dot Pixels 1280 x 800 (WXGA1)
  • Dot Pitch 0.17mm W x 0.17mm H
  • Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
  • Viewing Area 217.96mm W x 136.60mm H