SLFL15-2R025G-20TF
SLFL15-2R025G-20TF
Part Number: SLFL15-2R025G-20TF
Product Classification: RF Filters
Manufacturer: Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Description: RF FILTER LOW PASS 2.025GHZ 0402
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Insertion Loss -
  • Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Bandwidth -
  • Ripple -
  • Filter Type Low Pass
  • Package / Case 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
  • Height (Max) 0.017" (0.43mm)
  • Frequency 2.025GHz Center