SLE65S1503N01
SLE65S1503N01
Part Number: SLE65S1503N01
  • Part Status Active
  • Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
  • Region Utilized International
  • Input Type Cord (Sold Separately)
  • Polarization Positive Center
  • Operating Temperature 0°C ~ 40°C
  • Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Form Desktop (Class II)
  • Voltage - Output 24V
  • Applications ITE (Commercial), Medical
  • Input Connector IEC 320-C8
  • Power (Watts) 65 W
  • Current - Output (Max) 2.7A
  • Efficiency Level VI, CoC Tier 2
  • Standard Number 60601-1; 62368-1
  • Size / Dimension 4.92" L x 2.44" W x 1.34" H (125.0mm x 62.0mm x 34.0mm)
  • Cord Length 47" (1.20m)