SLE48S4803F01
SLE48S4803F01
Part Number: SLE48S4803F01
  • Part Status Active
  • Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
  • Input Type Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output 12V
  • Polarization Positive Center
  • Operating Temperature 0°C ~ 40°C
  • Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Current - Output (Max) 4A
  • Applications ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts) 48 W
  • Cord Length 59" (1.50m)
  • Size / Dimension 4.80" L x 2.01" W x 1.24" H (122.0mm x 51.0mm x 31.5mm)