SLE36N2403B01
SLE36N2403B01
Part Number: SLE36N2403B01
  • Weight -
  • Current - Output (Max) 1.5A
  • No Load Power Consumption -
  • Region Utilized International
  • Polarization Positive Center
  • Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Form Wall Mount (Class II)
  • Voltage - Output 24V
  • Applications ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts) 36 W
  • Input Type Multi-Blade (Included)
  • Cord Length 59" (1.50m)
  • Efficiency Level VI
  • Operating Temperature -10°C ~ 45°C
  • Voltage - Input 80 ~ 264 VAC
  • Standard Number 60601-1; 62368-1
  • Input Connector Multi-Blade (Included)
  • Size / Dimension 4.08" L x 2.26" W x 1.18" H (103.7mm x 57.5mm x 30.0mm)