SL1I-12HP
SL1I-12HP
Part Number: SL1I-12HP
Product Classification: Alarms, Buzzers, and Sirens
Manufacturer: East Electronics
Description: BUZZER 12V 23.5MM TH
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Termination PC Pins
  • Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
  • Operating Temperature -30°C ~ 85°C
  • Voltage - Rated 12 V
  • Current - Supply 10mA
  • Frequency 3.7kHz
  • Voltage Range 3 ~ 20V
  • Size / Dimension 0.925" Dia (23.50mm)
  • Operating Mode Continuous
  • Sound Pressure Level (SPL) 91dB @ 12V, 30cm