SF2140A-1
SF2140A-1
Part Number: SF2140A-1
Product Classification: SAW Filters
Manufacturer: Akoustis- RFMi
Description: FILTER SAW 140MHZ 12-SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Applications General Purpose
  • Ratings AEC-Q200
  • Height (Max) 0.079" (2.00mm)
  • Package / Case 12-SMD, No Lead
  • Frequency - Center 140MHz
  • Size / Dimension 0.524" L x 0.256" W (13.31mm x 6.50mm)
  • Bandwidth 20.8MHz, 21.4MHz, 19.6MHz