SDL-DC-152-1
SDL-DC-152-1
Part Number: SDL-DC-152-1
Product Classification: Cold Shrink Tape, Tubing
Manufacturer: Gamma Electronics
Description: COLD SHRNK TUB 0.35"-1.50"X5.98"
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Color Black
  • Width -
  • Thickness -
  • Type Tubing
  • Material Silicone
  • Length 0.499' (152.00mm, 5.98")
  • Diameter 0.35" ~ 1.50" (8.9mm ~ 38.1mm)