SDL-CX-125-1
SDL-CX-125-1
Part Number: SDL-CX-125-1
Product Classification: Cold Shrink Tape, Tubing
Manufacturer: Gamma Electronics
Description: COLD SHRNK TUB 0.25"-1.11"X4.92"
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Color Black
  • Width -
  • Thickness -
  • Type Tubing
  • Material Silicone
  • Length 0.410' (125.00mm, 4.92")
  • Diameter 0.25" ~ 1.11" (6.4mm ~ 28.2mm)