SD2012M00020T1521004
SD2012M00020T1521004
Part Number: SD2012M00020T1521004
Product Classification: Crystals
Manufacturer: Hefei Jingweite Electronics Co., Ltd.
Description: 49S/SMD 12M 20PF 10 30 -20/70 40
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Type MHz Crystal
  • Operating Mode Fundamental
  • Operating Temperature -20°C ~ 70°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
  • Frequency 12 MHz
  • Load Capacitance 20pF
  • Frequency Stability ±30ppm
  • Package / Case HC-49/US
  • Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
  • Frequency Tolerance ±10ppm
  • Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)