SCP30S33BUDN
SCP30S33BUDN
Part Number: SCP30S33BUDN
Product Classification: Industrial, DIN Rail Power Supplies
Manufacturer: SolaHD
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 3.3V 20W
  • Approval Agency CE, cURus
  • Operating Temperature -25°C ~ 65°C
  • Power (Watts) 20W
  • Voltage - Output 1 3.3V
  • Current - Output (Max) 6A
  • Voltage - Output 5 -
  • AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
  • Standard Number 60950-1
  • Efficiency 62%
  • Features IP20, Universal Input
  • Input Type AC or DC
  • DC Voltage - Input (Max) 375V
  • DC Voltage - Input (Min) 100V
  • Size / Dimension 2.67" L x 1.37" W x 4.43" H (68.0mm x 35.0mm x 113.0mm)