SC12S-9PF20PPM
SC12S-9PF20PPM
Part Number: SC12S-9PF20PPM
Product Classification: Crystals
Manufacturer: Seiko Instruments
Description: CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Type kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency 32.768 kHz
  • Frequency Stability -
  • Frequency Tolerance ±20ppm
  • Load Capacitance 9pF
  • Package / Case 2-SMD, No Lead
  • Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
  • Size / Dimension 0.050" L x 0.041" W (1.27mm x 1.05mm)