SATA2-600-LR
SATA2-600-LR
Part Number: SATA2-600-LR
Product Classification: Pluggable Cables
Manufacturer: PT Speed
Description: Conductance Resistance: 1 ohm In
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Usage -
  • Operating Temperature -
  • Shielding Shielded
  • Wire Gauge 26 AWG
  • Number of Positions 7
  • Color Red
  • Frequency - Max -
  • Fastening Type Latch Lock
  • Cable Type Flat
  • Cable Connectors SATA
  • Gender Female to Female
  • Connector Type Receptacle, Right Angle to Receptacle, Right Angle
  • Length 1.96' (600.00mm)