SA1N-GP1V30-2M
SA1N-GP1V30-2M
Part Number: SA1N-GP1V30-2M
Product Classification: Photoelectric, Industrial
Manufacturer: IDEC
Description: SUBMINITURE SQUARE TYPE CONVERGE
  • Adjustment Type Adjustable
  • Voltage - Supply 12V ~ 24V
  • Operating Temperature -25°C ~ 55°C
  • Connection Method Cable
  • Sensing Method Reflective, Convergent
  • Response Time 500µs
  • Cable Length 78.74" (2m)
  • Sensing Distance 0.197" ~ 1.181" (5mm ~ 30mm)