SA1N-DN1VF50-2M
SA1N-DN1VF50-2M
Part Number: SA1N-DN1VF50-2M
Product Classification: Photoelectric, Industrial
Manufacturer: IDEC
Description: SUBMINITURE FIBER TYPE DIFFUSE-R
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Adjustment Type Adjustable
  • Voltage - Supply 12V ~ 24V
  • Operating Temperature -25°C ~ 55°C
  • Connection Method Cable
  • Response Time 500µs
  • Sensing Method Reflective, Diffuse
  • Cable Length 78.74" (2m)
  • Output Configuration NPN - Light-ON
  • Ingress Protection IP67, IEC 60529
  • Light Source Infrared LED
  • Sensing Distance 0.118" ~ 1.969" (3mm ~ 50mm)