SA180X100
SA180X100
Part Number: SA180X100
Product Classification: Board Supports
Manufacturer: BusBoard Prototype Systems
Description: BRD SPT SNAP LCK ADHESIVE 4.57MM
Packaging: Bag
  • Part Status Active
  • Features -
  • Mounting Type Adhesive
  • Material Nylon
  • Holding Type Snap Lock
  • Mounting Hole Diameter -
  • Support Hole Diameter 0.125" (3.18mm) 1/8"
  • Mounting Panel Thickness -
  • Between Board Height 0.180" (4.57mm)
  • Length - Overall 0.368" (9.35mm)
  • Support Panel Thickness 0.063" (1.59mm)