S15OB381-124
S15OB381-124
Part Number: S15OB381-124
Product Classification: Microphones
Manufacturer: Goertek Microelectronics Inc.
Description: MIC MEMS ANALOG -38dB OMNI
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Ratings -
  • Shape Rectangular
  • Port Location Top
  • Current - Supply 150 µA
  • Output Type Analog
  • Direction Omnidirectional
  • Termination Solder Pads
  • Height (Max) 0.039" (1.00mm)
  • Impedance 400 Ohms
  • Type MEMS (Silicon)
  • Frequency Range 100 Hz ~ 8 kHz
  • Voltage Range 1.5 V ~ 3.6 V
  • S/N Ratio 62.5dB
  • Size / Dimension 0.108" L x 0.073" W (2.75mm x 1.85mm)