S-19952E12A-A8T7U7
S-19952E12A-A8T7U7
Part Number: S-19952E12A-A8T7U7
Manufacturer: ABLIC Inc.
Description: AUTOMOTIVE VOLTAGE DETECTORS
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Number of Outputs 1
  • Output Configuration Positive
  • Output Type Fixed
  • Voltage - Output (Max) -
  • Grade Automotive
  • Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
  • Function Step-Down
  • Topology Buck
  • Voltage - Input (Max) 5.5V
  • Voltage - Input (Min) 2.7V
  • Qualification AEC-Q100
  • Synchronous Rectifier Yes
  • Current - Output 600mA
  • Frequency - Switching 2.25MHz