RPPL12-40L-85
RPPL12-40L-85
Part Number: RPPL12-40L-85
Product Classification: Solar Cells
Manufacturer: Tycon Systems Inc.
Description: RemotePro85W,40Ah Lithium Batt,1
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature 0°C ~ 60°C
  • Type Monocrystalline
  • Package / Case Cells
  • Voltage @ Pmpp 12 V
  • Size / Dimension 30.709" L x 26.693" W x 1.378" H (780.00mm x 678.00mm x 35.00mm)
  • Power (Watts) - Max 15 W
  • Current @ Pmpp 20 A