RNA5033A-38.4M
RNA5033A-38.4M
Part Number: RNA5033A-38.4M
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
Description: XTAL OSC TCXO 38.40MHZ CMOS SMD
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
  • Current - Supply (Max) 6mA
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Type TCXO
  • Package / Case 10-SMD, No Lead
  • Frequency 38.4 MHz
  • Frequency Stability ±4.6ppm