RNA5030A-12.8M
RNA5030A-12.8M
Part Number: RNA5030A-12.8M
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
Description: XTAL OSC TCXO 12.80MHZ CMOS SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Function -
  • Output CMOS
  • Base Resonator Crystal
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
  • Current - Supply (Max) 6mA
  • Frequency 12.8 MHz
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Type TCXO
  • Package / Case 10-SMD, No Lead
  • Frequency Stability ±4.6ppm