RNA3035E-125M
RNA3035E-125M
Part Number: RNA3035E-125M
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
Description: XTAL OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Frequency Stability ±50ppm
  • Output CMOS
  • Base Resonator Crystal
  • Type XO (Standard)
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Current - Supply (Max) 40mA
  • Function Standby (Power Down)
  • Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Frequency 125 MHz