RL40003-24
RL40003-24
Part Number: RL40003-24
Product Classification: I/O Relay Modules
Manufacturer: Numato Lab
Description: 16 Ch Relay Controller - 12V
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Style Standard
  • Color Green
  • Voltage - Output -
  • Type DC Input Module
  • Voltage - Input 24VDC
  • Turn Off Time 5ms
  • Turn On Time 10ms
  • Features Status LED(s)
  • Current - Output 10A