RL12-75A-277
RL12-75A-277
Part Number: RL12-75A-277
Product Classification: Power Transformers
Manufacturer: Hatch Lighting
Description: RL12-75A-277
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Weight -
  • Termination Style Wire Leads
  • Center Tap No
  • Voltage - Isolation -
  • Primary Winding(s) Single
  • Secondary Winding(s) Single
  • Current - Output (Max) 6.25A
  • Voltage - Primary 277V
  • Power - Max 75W
  • Voltage - Secondary (Full Load) 11.5V
  • Size / Dimension 52.83mm L x 33.02mm W
  • Height - Seated (Max) 20.07mm