RL-9750-4HM-35,0
RL-9750-4HM-35,0
Part Number: RL-9750-4HM-35,0
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Renco Electronics, Inc.
Description: CM CHOKE 35MH 620MOHM TH
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Features -
  • Approval Agency -
  • Ratings -
  • Voltage Rating - AC -
  • Number of Lines 2
  • Voltage Rating - DC -
  • Package / Case Vertical, 4 PC Pin
  • Height (Max) 0.807" (20.50mm)
  • Current Rating (Max) 1A
  • Filter Type Power Line
  • Operating Temperature -40°C ~ 130°C
  • DC Resistance (DCR) (Max) 620mOhm
  • Inductance @ Frequency 35 mH @ 10 kHz
  • Size / Dimension 0.984" L x 1.024" W (25.00mm x 26.00mm)