RF15N820J250CT
RF15N820J250CT
Part Number: RF15N820J250CT
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: Walsin Technology Corporation
Description: 0402 MLCC NPO 82 PF +/- 5% 25 V
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Tolerance ±5%
  • Height - Seated (Max) -
  • Failure Rate -
  • Ratings -
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Voltage - Rated 25V
  • Lead Spacing -
  • Capacitance 82 pF
  • Temperature Coefficient C0G, NP0
  • Mounting Type Surface Mount, MLCC
  • Lead Style -
  • Package / Case 0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Applications RF, Microwave, High Frequency
  • Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)