RF15N4R5B500CT
RF15N4R5B500CT
Part Number: RF15N4R5B500CT
  • Ratings -
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Voltage - Rated 50V
  • Package / Case 0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Applications RF, Microwave, High Frequency
  • Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
  • Tolerance ±0.1pF
  • Features High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
  • Capacitance 4.5 pF