QLUXDOBAL29205W56927
QLUXDOBAL29205W56927
Part Number: QLUXDOBAL29205W56927
Product Classification: LED COBs, Engines, Modules, Strips
Manufacturer: LTF technology LLC
Description: LED ENG QLUX WHT LINEAR 2700K
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Viewing Angle 160°
  • Temperature - Test 25°C
  • Lens Type Flat
  • Color White, Neutral
  • Type LED Engine
  • Lumens/Watt @ Current - Test 93 lm/W
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ) 120VAC
  • CCT (K) 2700K 3-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index) 92
  • Features Dimming-ELV, Triac
  • Configuration Linear
  • Luminous Flux @ Current/Temperature 450lm
  • Size / Dimension 292.00mm L x 38.00mm W